Tikslūs tyrimai magnetiniu rezonansu

Tikslūs tyrimai magnetiniu rezonansuSveikata – bene brangiausias mūsų turtas, kurį turime nuolat puoselėti. Dauguma gydytojų itin vieningai tvirtina, jog galimybė kuo anksčiau diagnozuoti ligą ir taip užbėgti jai už akių yra pagrindinė sėkmingo išgijimo garantija. Modernūs įrenginiai, tokie kaip magnetinis rezonansas Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste gali padėti lengvai ir greitai nustatyti tam tikrus pakitimus jūsų organizme.

Kaip veikia ir kuo naudingas?

Magnetinis rezonansas – tai medicininis įrenginys, kuriuo tiriant galima itin tiksliai atkurti žmogaus kūne esančių organų atvaizdus, įvertinti tam tikros tiriamos kūno vietos pokyčius, greitai ir tiksliai aptikti ligų židinius bei įvertinti jų paplitimą žmogaus organizme. Tiriant šiuo prietaisu greitai diagnozuojamos įvairios širdies, smegenų, pilvo ar dubens organų ligos, taip pat minkštųjų audinių – raumenų, sąnarių, sausgyslių, kaulų čiulpų ir t. t. sutrikimai. Įjungus magnetinio lauko režimą, fiksuojami tam tikri signalai bei sužadinami elektromagnetiniai laukai. Duomenys apdorojami kompiuteriu, kurio ekrane mokslininkai regi dvimatį arba trimatį vaizdą ir pagal jį sprendžia apie galimas patologijas. Dažnai pacientai teiraujasi, ką rinktis, kuris prietaisas tikslesnis ir tinkamesnis- magnetinis rezonansas ar kompiuterinė tomografija? Šių dviejų aparatų veikimo principai kardinaliai skiriasi. Kompiuterinis tomografas žmogaus kūną veikia rentgeno spinduliais, tad jį geriau rinktis tuomet, kai įtariama diagnozė yra daug pavojingesnė už pačius rentgeno spindulius – pavyzdžiui, onkologinė liga. Šis aparatas tinka tuomet, kai norima ištirti didelę dalį kūno – pavyzdžiui, plaučių ar krūtinės ląstos, kaulų, pilvo srities daugybinius sužalojimus. Magnetinis rezonansas veikia dėl stipraus magnetinio lauko ir radijo bangų. Šį aparatą geriau rinktis tuomet, kai reikia tirti minkštuosius, pavyzdžiui, smegenų audinius, taip pat aptinkant sąnarių ir kitas ligas. Pabrėžtina ir tai, jog nėščiosioms verčiau rinktis magnetinį rezonansą, nes kompiuterinės tomografijos poveikis gali padaryti žalos vaisiui.

Jei reikalinga tiksli ir greita pagalba

Magnetinio rezonanso kaina itin aukšta – tik tokia brangi ir moderni įranga padės išsiaiškinti tiksliausius rezultatus, todėl ligoninės investuoja įsigydamos naujausius aparatus. Reikėtų nepamiršti, jog svarbu ne tik tai, kokį aparatą pasirinksite, bet ir tai, jog galutinę diagnozę nustatys patyrę gydytojai. Kadangi magnetinio rezonanso seanso metu žmogaus organizmą vis dėlto veikia tam tikros bangos, ši procedūra paprastai neatliekama profilaktiškai – tik tuomet, kai atsiranda galimos ligos hipotezės. Tačiau magnetinis rezonansas be siuntimo taip pat yra pasiekiamas, paprastai – privačiose klinikose. Jei jaučiate tam tikrus simptomus ir nujaučiate, jog tyrimas magnetiniu rezonansu padėtų geriausiai nustatyti jūsų organizmo pokyčius, kreipkitės į privačių klinikų gydytojus. Kaip tik privačiose gydymo įstaigose neprireiks siuntimo tyrimams iš šeimos gydytojo, taip pat nevargins ir ilgos eilės – specialistai jumis pasirūpins iš karto.

Kam negalima tirtis magnetiniu rezonansu?

Apmaudu, tačiau yra asmenų, kuriems tenka ieškoti alternatyvų magnetinio rezonanso aparatu atliekamiems tyrimams. Paprastai žmonės, kenčiantys stuburo skausmus, vengia šio paprato, nes seanso, trunkančio nuo 15 minučių iki valandos (tiriant kepenis, pilvą ar širdį) metu tenka kantriai gulėti. Bijantys uždarų erdvių taip pat dažnai vengia magnetinio rezonanso aparato. Širdies stimuliatorius turintys, insulino pompas naudojantys, metalinius implantuos bei protezus nešiojantys asmenys turėtų perspėti gydytojus prieš paskiriant tyrimą šiuo aparatu – radijo bangos gali paveikti tam tikras metalines minėtųjų aparatų dalis bei taip juos sugadinti. Perspėjimas moterims – tyrimo magnetinio rezonanso aparatu metu negalite būti pasidažiusios, nes blizgus makiažas tam tikrose vietose gali palikti nudegimų. Tačiau laikantis saugumo reikalavimų ir pasitikint patyrusiais gydytojais magnetinis rezonansas Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste yra puiki išeitis tikslioms diagnozėms nustatyti.

Categories: Sveikata

Leave a Reply