Kas gresia akims ir kaip jas apsaugoti?

Geras regėjimas daugeliui žmonių yra toks įprastas, kad akys dėmesio sulaukia tik staiga sutrikus regai. Tačiau kaip ir daugybė kitų organų, akys turėtų būti prižiūrimos nuolatos. Kitu atveju akių klinika Vilniuje ar kitame mieste taps didžiausiu ir tikrai ne maloniausiu rūpesčiu. Laimei, akims reikia visai nedaug: keli pratimai ir atidumas gali padėti išvengti rimtų ligų.

Dažniausi sutrikimai – išties pavojingi

Kai kurie rūpesčių dėl regos turi nuo pat vaikystės iki senyvo amžiaus. Kitų akys pasilpsta tik sulaukus garbaus jubiliejaus. Nepriklausomai nuo situacijos, labai didelė dalis žmonių patenka į platų rizikos susirgti rimtomis ligomis lauką. Dažniausiai gydytojams tenka susidurti su trumparegyste, toliaregyste, amžine geltonosios dėmės degeneracija, glaukoma ir katarakta.

Aakių klinika VilniujeKatarakta – liga, kurio metu vis labiau drumsčiasi akies lęšiukas. Nors įprasta manyti, kad su tokiu sutrikimu tenka kovoti vyresniojo amžiaus žmonėms, statistika teigia, kad kasmet liga skundžiasi vis jaunesni pacientai. Todėl pajutus, kad vaizdas matomas lyg per purviną langą ar tankią skraistę, reikėtų kuo skubiau kreiptis į oftalmologą. Akiu gydytojas turi būti reguliariai lankomas ir tuo atveju, jei šeimoje ar giminėje yra sirgusių šia liga.

Aklumu grasina ir negydoma glaukoma. Tai – akies nervo liga, pasižyminti ypatingu klastingumu. Glaukomos pradžia paprastai yra visiškai nepastebima. Tik vėliau ima ženkliai mažėti regėjimo laukas, kol galiausiai apankama. Laimei, laiku pastebėjus ligą ją galima sukontroliuoti ir išsaugoti regėjimą.

Geltonosios dėmės degeneracija pažeidžia makulą, ilgainiui neleisdama atlikti net pačių paprasčiausių darbų. Jei taikomas griežtas akių gydymas, ligą galima šiek tiek suvaldyti, tačiau pagalbos reikia kreiptis kuo skubiau. Verta žinoti, kad amžinė geltonosios dėmės degeneracija ypatingai pavojinga rūkantiesiems, kamuojamiems aukšto gliukozės, cholesterolio kiekio kraujyje, aukšto kraujospūdžio, viršsvorio.

Trumparegystė, kaip ir toliaregystė, nustatoma ypač dažnai. Ji vargina net ir mažus, ikimokyklinio amžiaus vaikus. Sutrikimas atpažįstamas gana lengvai. Trumparegystė neleidžia aiškiai matyti toli esančių objektų, todėl net skaitymas tampa sunkiu užsiėmimu. Toliaregystė – atvirkštinė situacija, kai geriausiai matomi tolimi daiktai. Pastarasis sutrikimas dažniausiai nustatomas senatvėje, o trumparegystė gali būti ir įgyta, ir įgimta.

Paprasti patarimai norintiems geros regos

Rūpintis akimis nėra taip sunku, kaip galbūt atrodo. Svarbiausia – nuoseklumas ir atidumas. Siekiant išlaikyti gerą regą nuo pat vaikystės būtina vartoti skirtingus maisto produktus, pasirūpinti raciono įvairove. Reikėtų kuo dažniau skanauti mėlynių, oranžinės, geltonos, raudonos spalvos vaisių ir daržovių, kiaušinių, grūdų. Kasdien verta vartoti produktų, kuriuose yra cinko, seleno, įvairių vitaminų, omega–3 riebalų rūgščių.

Jei reikalinga geriausia akiu klinika Vilniuje Grybo gatve gali patenkinti visus lūkesčius. Tačiau norint, kad ji būtų lankoma kuo rečiau, verta atlikti mankštą. Ji ypač svarbi daug dirbantiems kompiuteriu, vairuojantiems tamsiu paros metu. Mankštą galima atlikti pertraukėlės metu. Atsitraukti nuo įtemptos veiklos patariama bent kas valandą. Tuo metu verta bent 10 kartų greitai pamirksėti, staigiai pakaitalioti žvilgsnio kryptį (pavyzdžiui, iš apačios į viršų, iš kairės į dešinę). Taip pat naudinga žiūrėti į pasirinktą objektą užmerkus vieną, paskui – kitą akį.

Pajutus, kad akys pavargo, galima išmėginti ramunėlių, juodos arbatos, medetkų kompresus. Taip pat galima tiesiog užmerkti akis, pailsėti ar pažiūrėti į toli esantį objektą. Jei nuovargis užsitęsia, akyse ima mirgėti, jos parausta, ašaroja ar skauda, jei atsiranda kitokių neįprastų simptomų, būtina nedelsiant kreiptis į sveikatos specialistus. Bet kuri patikima akių klinika Vilniuje ar kitame mieste gali išgelbėti regą. Tereikia kreiptis laiku ir stengtis vengti bet kokios žalos akims.

Categories: Kita

Leave a Reply